Burçlar Ve Astroloji no image

Published on Haziran 7th, 2010 | by caners98

0

Aslan Burcu

Aslan Burcu (23 Temmuz-23 Ağustos)

Yönetici Gezegeni: Güneş
Türü: Erkek, pozitif
Grubu: Ateş, sabit

Simgesi: Bu burcun simgesi bir erkek aslan. Erkek aslanlar iyi birer avcı değillerdir. Onlar evde çocuklara, yavru aslancıklara bakarlar, dişi aslanlarsa avlanıp “yuvaya” yiyecek getirirler. Ama aslanın dişisi de erkeği de birer güç simgesidir. Yunan mitolojisine göre, insanların arasındaki güç simgesi Herkül’ün ilk avladığı hayvan da aslandı, yani Herkül bir aslanı elleriyle öldürerek dünyanın en güçlü adamı olduğunu kanıtlamıştı. Bugünse aslan bu burcun bütün özelliklerini taşır, güç, ışık ve zekânın temsilcisidir. Onu sadece en güçlü olan yenebilir.
Onu anlatan sözcükler: Ateşli, gösterişli, şık, yetenekli, yaratıcı, cömert, rol yeteneği olan, güçlü, lider, dramatik, talepkâr, kral-kraliçe, otoriter, kendini beğenmiş, güvenen, dik kafalı, gururlu, girişken, romantik, müsrif

Rengi: Altın rengi, turuncu
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: 1 ve 4
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, orkide, ay çiçeği, kadife çiçeği, kırlangıç otu, tutku çiçeği
Uğurlu kokuları: Misk, portakal çiçeği
Vücutta yönettiği yer: Kalp, omurga, sırt bölgesi
Ağaçları: Palmiye ağacı, defne, biberiye, sedefotu
Gıdaları: Et, pirinç, bal, şarap, yüksek demir içeren bütün bitkiler
Hayvanları: Bütün kedigiller
Ülkeleri: İtalya, Romanya, Sicilya, Çek Cumhuriyeti, Güney Irak, Lübnan, Güney Fransa
Şehirleri: Roma, Prag, Bombay, Madrid, Şikago, Philadelphia, Los Angeles, Şam
Karakteristik: Cömertlik
İdeali: Zirveye çıkmak
Hatası: Övünmek
Uğurlu taşı: Safir.
Kitapları: Aslan burçları dramatizasyon eğilimi olan tiplerdir, her şeyin en gösterişlisini, en görkemlisini isterler. Bu yüzden bestseller yazarlarının bile en kalitelilerini okurlar. Mesela John Le Carre. Tabii Sylvia Plath veya İnci Aral da sevdikleri yazarlardandır.
Filmleri: Filmleri de görkemli olur Aslanlar’ın. Örneğin Titanic başucu filmleridir. Ayrıca Baba serisinin hiçbir bölümünü kaçırmamışlardır. Amerikan Güzeli’ne bayılırlar.
Müzikleri: Beatles, Michael Jackson, Frank Sinatra, Aretha Franklin, Ajda Pekkan, Prince, Teoman… Fazla söze gerek var mı?
Televizyon alışkanlıkları: CNBC-e’deki dizilerin hepsini seyrederler. Ayrıca Uğur Yücel ve Timuçin Esen’li Hırsız-Polis son dönemdeki favorilerindendir. Ama en çok sinema filmleri kuşağına tutkundurlar.

Bir önceki yazımız olan Yengeç Burcu başlıklı makalemizde Arama.., Baklava yemek ve ikizler burcu erkeği özellikleri medyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sizden Gelenler

  • aslan burcunu geri getirmek
Dua Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

ask