Burçlar Ve Astroloji no image

Published on Haziran 7th, 2010 | by caners98

0

Boğa Burcu

Boğa Burcu (21 Nisan-21 Mayıs)

Yönetici Gezegeni: Venüs
Türü: Dişi, negatif
Grubu: Toprak, sabit

Simgesi: İri yarı, güçlü kuvvetli bir boğa sizin burcunuzun simgesi. Eski Mısır’da boğanın kutsal olduğuna inanılırdı ve onların inanışına göre yeni yıl geldiği zaman Babil’in yıldırım ve şimşek tanrısı Ramman’a bir boğa kurban edilirdi. Bunun tüm bir yıl boyunca bolluk ve bereket getireceği, ayrıca felaketleri önleyeceği düşünülürdü. Yine antik toplumlarda boğa doğurganlığı simgeler.

Onu anlatan sözcükler: Romantik, alışkanlıklarına bağlı, dogmatik, tembel, sahiplenici, lüks sever, konformist, temkinli, vazgeçmez, kıskanç, sabırlı, pragmatik, inatçı, para kazanan, nazik, utangaç, bağımlı, tutucu.
Rengi: Pembe, açık mavi, ekru
Uğurlu Günü: Cuma
Uğurlu Sayısı: 6
Vücutta yönettiği yer: Boğaz, boyun ve tiroid bezleri
Ağaçları: Dişbudak, selvi, asma, elma, armut, incir, yaban elması
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, pembe karanfil, ge, menekşe.
Uğurlu kokuları: Müge, elma çiçeği
Bitki ve baharatları: Sarımsak, bahçe nanesi, kula
Gıdaları: Buğday ve diğer hububat, dut, elmalar, armutlar, üzümler, enginar, kuşkonmaz, fasulye
Hayvanları: Büyükbaş hayvanlar, sığırlar
Ülkeleri: İrlanda, İsviçre, İran, Kıbrıs, Yunan Adaları, Capri Adası
Şehirleri: Dublin, Lucerne, Leipzig, Palermo, Parma, St. Luis
Karakteristik özelliği: Dayanıklılık
Arzusu: Şöhret
Hatası: İnat
Uğurlu Taşı: Zümrüt.
Kitapları: Eğitici öğretici kitapları edinir ama heyecanlı olanları daha çok sever. Belki kendisi hayatta çok macera yaşayamadığı içindir. Agatha Christie romanları onun için idealdir. Bir de pek okumaz ama Tolstoy ve Dostoyevski gibi büyük yazarların klasiklerini de muhakkak alır.
Filmleri: Estetik duygusu kuvvetli olduğu için sanatsal filmleri ve destansı öyküleri tercih eder. Mesela Mel Gibson’ın filmi Cesur Yürek favori filmidir. Elizabeth Taylor’ın bütün filmlerini de izler.
Müzikleri: Romantik müzikleri sever. Schubert ve Brahms’ın sonatlarına bayılır. Ayrıca Türk Sanat müziğine de tutkundur.
Televizyon alışkanlıkları: Mini serileri ve melodramları hiç kaçırmaz. Ayrıca Aliye ve Asmalı Konak’ı seyretmekle kalmaz, kaydetmenin de yollarını arar.

Bir önceki yazımız olan Koç Burcu başlıklı makalemizde astroloji, define ve DÜSMSNINI GÖRMEK hakkında bilgiler verilmektedir.

Sizden Gelenler

  • boga burcu erkegini geri kazanmak
Dua Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

ask