Dualar 12

Published on Mart 28th, 2014 | by caners98

0

Eski Sevgilini Etkime Yolları

Sevgiliniz ile ayrıldınız ve birçok üzgünsünüz .Ayrılmayı talep eden yön büyük ihtimal siz değildiniz ve onu hala ek olarak seviyor    ,hiç ayrılmamanız gerektiğini düşünüyorsunuz.Şu an da içinizden iştirak eden bir şey bir biçimde ona erişip onu ne civarında sevdiğinizi ve ne sebeple ayrılmamanız gerektiğini yorumlamak,değil mi? Şayet ona uzunca ve dokunaklı e – mailler yazmayı,kısa iletiler göndermeyi,iş/okul çıkışını bekleyip sürpriz yapmayı ,kapısında yatmayı vb birşeyler ile sizlere dönmesi amaçlı inandırma etmeye çalışmayı düşünüyorsanız DURUN! Bunları yapmanız hali olduğundan ek olarak da zor bir duruma getirecektir.Bu biçimde davranarak ilişkinizin sonsuza civarında sona ermesine neden olabilirsiniz.Şu anda yapacağınız en güzel şey HİÇBİR ŞEY YAPMAMAKTIR.
Yukarıda bahsettiğim biçimde davranmak sizlere mantıksız üstelik aptalca gözükebilir .Şu anda yapacağınız en manalı şeyin önceki sevgilinize onu ne civarında birçok sevdiğinizi anlatarak sizlere geride dönmesini sağlamaya çalışmak ve kendinizi unutturmamak meydana geldiğini düşünüyor olabilirsiniz.Bunun mümkün nedeni yıllardır duyduğunuz bir atasözüdür; “  gözden ırak kalan gönülden de ırak olabilir ” .Halbuki benzer söza cevap Mevlana’nın da bir sözü vardır;  ” gönüle giren gözden ırak olsa ne olabilir    “.Fransızlar da”    loin des yeux,pres du coer” derler ,manası”    gözlerden uzak,kalbe yakın    “    ‘dır.Bunları ne sebeple mi anlatıyorum? Önceki sevgilinizi ne ile geride kazanacağınız ile ilgili en kocaman yardımcınız bu olacak da o yüzden!
Eski sevgilinizi ne ile geride kazanacaksınız? İlk Adımlar…
Onunla İletişiminizi Kesin!

Siz önceki sevgilinize bir dakikalık huzurlu vermez ve kendinizi sürekli olarak hatırlatır üstelik bazen taciz seviyesine erişecek biçimde ararsanız o sizi ne ile özleyebilir ki? Kendinizi özletin,ortadan kaybolun. Şayet benzer ortamda çalışıyor ya da okuyorsanız yalnızca dost kadar davranın .Onu gördüğünüzde mübalağalı davranışlardan kaçının .Bu biçimde davranarak ek olarak onun merakını da cezbeceksiniz çünkü bu civarında peşinde koşup gözyaşı dökerken bir anda hiç aramamanız onu meraklandıracak üstelik kaygılandıracaktır.Ya onu unutup kendisinin yolunuza gitmeye hüküm verdiyseniz? Üstelik ek olarak da kötüsü ,ya hayatınızda başkası varsa?
Kendinize Bakın!
Ayrılıklardan bir sonra kişilerin ruh hallerinde olumsuzluklar görülebilir.Canınız hiçbir şey inşa etmek istemiyor bulunabilir .   Haneden çıkmak,arkadaşlarınızla görüşmek üstelik işe/okula gitmek dahi zor gelebilir.Benzer sürede yatağınıza girip saatlerce uyumak,yeme bozuklukları,sürekli ağlamak vb reaksiyonlar de normaldir.Ama şunu aklınızdan hiçbir zaman çıkartmayın,siz bu biçimde çok önceki sevgiliniz sizlere geride dönmeyecektir.Nedeni Ise hiç kimse acınası haldeki bir insanı cazip bulmaz.    Kendinize bakmalı, zorlukla da olsa dışarı çıkmalı,içiniz kan ağlasa dahi güzel zaman geçirmeye çalışmalısınız.

Bir önceki yazımız olan İtaat etirme dualar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sizden Gelenler

  • meraklandırıcı sözler
  • eski sevgiliyi meraklandırmak
  • eski sevgiliyi geri kazanma yolları
  • meraklandıran sözler
Dua Paylaş
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

ask