Dualar no image

Published on Nisan 7th, 2014 | by caners98

0

Gözdeğmesinden bir kızı korumak için

Bir evde gözdeğmesinden korkulan bir güzel kız, at, inek, ya da başka çok sevilen bir canlı varsa, onun korunması için önleyici büyüler, gözdeğmesini kesti-rici muskalar yaptırılır. Bu tür büyülerin en yaygını nal ile yapılanıdır.

Kullanılmış ,belli bir süre aşınmış bir nala birden çok mavi   (  boncuk  ,   bir yeşil bez  ,ufak bir sarı çaikıltaşı bağlanır. Kızın ismi kırk  1 defa göğe bakılarak söylenir bir sonra 7 defa «ya Hay» denip nala üflenir .Nalın,üst kısmına 7  çeşmeden bir damla su akıtılır  .   «Kötüler dışan,iyiler içeri» denip nalın üst kısmına üfürüldükten bir sonra,3  gece ,ocaktaşmm yakınınd,ateşten biraz: uzak olarak bırakılır   (  tek geceleri  ) .Bir cuma gecesi  ,yatsı ezanı okunurken,kızın yattığı odanın tavanına,kızın haşına karşıt kalan yere bağlanır .Kız da gözdeğmesinden korunurmuş.

Bir önceki yazımız olan kocayı ailesinden soğutmak için dua başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dua Paylaş
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

ask