Burçlar Ve Astroloji no image

Published on Haziran 7th, 2010 | by caners98

0

ikizler Burcu

İkizler Burcu (22 Mayıs-21 Haziran)

Yönetici Gezegeni: Merkür
Türü: Erkek, pozitif
Grubu: Hava, değişken

Simgesi: İkizler burcunun simgesi alışılmış olduğu üzere bir hayvan değil. En azından görünüşte. Çünkü aslında bu burçla özdeşleştirilen hayvan, kurt. Doğanın güçlü, tekinsiz ve tehlikleri gücü. Romalı ikizler Romus ve Romulus’a annelik eden kurttan geliyor. Bu yüzden de burcun simgesi dolaylı yoldan seçilmiş görüntüsü verilmiş.

Onu anlatan sözcükler: Hızlı, dağınık, sinirli, çekici, tutarsız, sempatik, konuşkan, bağımsız, oyuncu, eğlenceli, iletişimci, öngörülmez, kaprisli, değişken, zeki.
Rengi: Sarı, gri, açık mavi
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu sayısı: 4
Uğurlu çiçekleri: Mimoza, çiğdem, zambak, lavanta, baldırıkara otu, Cezayir menekşesi, eğreltiotu.
Uğurlu kokuları: Yasemin, sümbül
Vücutta yönettiği yer: Omuzlar, kollar, eller, sinir sistemi
Ağaçları: Fındık ağacı, at kestanesi
Bitki ve baharatları: Anason tohumu, mercanköşk, kimyon, melisa, yaban yasemini.
Gıdaları: Fındık, lahana hariç toprak üzerinde yetişen bütün bitkiler, havuç
Hayvanları: Küçük kuşlar, papağan, muhabbet kuşu, kelebek, maymun
Ülkeleri: Galler, Belçika, ABD, Aşağı Mısır, Sardunya, Ermenistan
Şehirleri: Londra, Plymouth, San Fransisco, Melbourne, Bruge, Versailles
Karakteristik özelliği: Sevebilme yeteneği
Arzusu: yaratıcılık
Hatası: Gevezelik
Uğurlu taşı: Akik.
Kitapları: Ufukunu açacak her türlü malzemeyi elinin altında bulundurur. Shakkespeare’den Fuzuli’ye, Tuna Kiremitçi’den Dan Brown’a almadığı kitap yoktur. Hatta Cemil Meriç’in günlüklerini bile edinmiştir. Evi kitap doludur.
Filmleri: Sıkı okuyucu olduğu kadar mizah duygusu da güçlüdür, bu yüzden kendisine Woody Allen’ın tüm filmlerinden tavsiye ediyoruz. Ama zaten seyretmiştir onları. Ayrıca Pi ve John Malkovich Olmak türü entellektüel ve absürd komedileri de izler.
Müzikleri: Genellikle internetten MP3 indirir. Çünkü parası ve zamanı hiçbir zaman dilediği kadar çok albüm almaya yetmeyecektir. Danny Elfman’ın film müzikleri başucunda durur. Ayrıca sıkı bir pop dinleyicisidir.
Televizyon alışkanlıkları: her şeyden biraz haberdardır çünkü her şeyi biraz izler. Hiçbir şey bulamadığında MTV’ye bakar. Ayrıca Kim Beş Yüz Milyar İster ve Passaparola gibi programları hiç kaçırmaz.

Bir önceki yazımız olan Boğa Burcu başlıklı makalemizde Boğa Burcu, Boğa Burcu ayları ve Boğa Burcu erkeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Dua Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

ask