Büyüler no image

Published on Nisan 2nd, 2014 | by caners98

0

Kocanı aşık etme büyüsü

Bir evde geçimsizlik, karı-koca arasında soğukluk, dargınlık gibi tedirginlik yaratan olaylar doğar, ayrılmaya doğru giderse, bunu önlemek için geyik boynuzu kullanılarak büyü yapılır. Bu tür büyüler karı-koca olmayan sevgililer için de uygulanır. Oldukça genç, çatalları az ‘bir geyik boynuzu bulunduktan sonra, çatallarından karşılıklı olan ikisinin üzerine, erkekle kadının (birine erkeğin, birine kadının) adları yazılır. Adların yazılı olduğu çatalların uçlarına birer «sin» harfi çizilir. Bu işlemler yapılırken kırk bir «besmele», yedi «ya Hak», dokuz «ya ilâh» söylenir, adların üzerine üflenir. Bu işlem (okuyup üfleme) yedi gün sürer. Büyünün yapılışı ne kadına, ne de erkeğe duyurulur. Bunu çok yakınlarından birisi gizli yaptırır. Büyü yapılan kimseler birer sevgili ise, ya kız, ya oğlan, bu işi, ötekine duyurmadan yaptırabilir, evliler için bu geçerli değildir.

Yedi günlük okuyup üfleme süresi dolunca, boynuz, bir cuma gecesi, yatsı namazı kılındıktan sonra  büyüyü yapanın namaz kılması gerekir), evin yakınlarında (büyüyü kız yaptırmışsa oğlanın, oğlan yaptırmışsa kızın, karı-koca için yapılıp yaptırılmışsa birlikte oturdukları evin) bir ağacın sık dallan arasına, ağaç yoksa bir çalılığa, dıştan kolayca görülmeyecek durumda saklanır. Yedi gün daha, akşam namazından sonra, boynuzun ‘bulunduğu yöne dönülerek, kırk bir  <ya kefil» söylenip üflenir. Büyünün, kııfe gün içinde etkisini gösterdiği, dargınlar arasında bir yakınlaşma olduğu söylenir.

Bu büyünün yapımı dargınları barıştırmak gereğini güttüğünden, uğurlu, «sevap» sayılır, ıbu nedenle fbunu her iyi hoca, cinci yapar.

Bir önceki yazımız olan iki kişiyi birbirine düşürme duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dua Paylaş

Etiketler: , ,
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

ask