Burçlar Ve Astroloji no image

Published on Haziran 10th, 2010 | by caners98

0

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu (23 Aralık – 20 Ocak)

Yönetici Gezegeni: Satürn
Türü: Dişi, Negatif
Grubu: Toprak, öncü

Simgesi: Bu burcun simgesi soylu duruşu olan güzel bir keçi, daha doğrusu yavrusu oğlak. Çok yükseklere zıplayabilen, hareketli bir hayvan bu. Oğlak burcu insanlarının yükseklik arzusunun ve hayatta başarılı olabilme yetilerinin bir simgesi olabilir bu özellik. Keçinin boynuzlarından dolayı da savaşçı bir yanı var bu burcun. Bir diğer özelliği bu hayvanın sakalı olması, yani bir çeşit bilgelik de söz konusu. Mitolojide dev Titan’lar-dan kaçarak Nil nehrinin sularına dalan ve bir anda balığa dönüşen bir keçiden söz edilir. Zaten Oğlak burcunun simgesi olan keçinin kuyruğu balık biçimindedir. Ki bu da bu burcun toprak grubu özelliklerinin yanı sıra şaşırtıcı bir biçimde su grubu özellikleri de taşıdığına işaret ediyor.

Onu anlatan sözcükler: Hırslı, çalışkan, maddiyatçı, geleneksel, temkinli, depresif, gerçekçi, pratik, konformist, yönetici, tutkulu, sorumluluk sahibi, alaycı, otoriter, seçici, güvensiz, kendine yeten, kararlı, tutkulu, çelişkili

Rengi: Koyu kahverengi, nefti yeşil
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu sayısı: 8
Uğurlu çiçekleri: Kadife çiçeği, kamelya, menekşe
Uğurlu kokuları: Fulya, nergis
Vücutta yönettiği yer: Dizler, deri, kemikler, dişler
Ağaçları: Çam, karaağaç, porsuk ağacı, söğüt, kavak
Bitki ve baharatları: Kenevir, karakafes, peygamberçiçeği, köknar
Gıdaları: Et, patates, arpa, pancar, ıspanak, muşmula, soğan, ayva, nişastalı besinler, makarna
Hayvanları: Keçi ve çatal tırnaklı hayvanlar
Ülkeleri: Hindistan, Meksika, Afganistan, Makendonya, Tibet, Arnavutluk, Bulgaristan, Litvanya, Hırvatistan kıyıları
Şehirleri: Oxford, Mexico City, Port Said, Brüksel, Bükreş, Canberra, bütün kentlerin yönetim merkezleri
Karakteristik özelliği: İnatçılık
İdeali: Yükselmek, başarılı olmak
Hatası: Merak
Uğurlu taşı: Oniks.
Kitapları: Aynı anda hem dramatik hem de geliştirici olan kitapları severler. Kendilerini daha iyi hissetmeye ve keşfetmeye ihtiyaçları vardır, bu yüzden Irvin Yalom’un kitapları veya psikiyatri kitapları tam onlara göredir.
Filmleri: Aynı anda hem dramatik hem de geliştirici olan filmleri severler. Kendilerini daha iyi hissetmeye ve keşfetmeye ihtiyaçları vardır.
Müzikleri: Aslında bir Oğlak insanı yeni yetmeliğinde dinlediği müzikler neyse hayatı boyunca onları dinler. Zaten o zamanlar kendisi pek olgundu ve ciddi şeyler dinliyordu, o yüzden büyüdükçe gençleşir ve o müzikleri ne yazık ki geç keşfeder, bir daha da peşlerini bırakmaz. 80′lerin popuna bayılır.
Televizyon alışkanlıkları: Ally McBeal, I Claudius… Komedi ya da dram fark etmez ama mutlaka kaliteli olmalı.

Bir önceki yazımız olan Yay Burcu başlıklı makalemizde astroloji, Boğa Burcu ve Canbar büyüsü nasıl okunur hakkında bilgiler verilmektedir.

Dua Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

ask