Dualar no image

Published on Nisan 2nd, 2014 | by caners98

0

Sevdiğin Kızı Aşık Etme Büyüsü

Bir erkek sevdiği bir kız ya da kadını elde etmek, gönlünü çelip kendine bağlamak isterse, serçe kuşunun iıki ayağından büyü yaptırır. Serçe kuşu öldürülür, bunu kızı sevenin yapması daha etkili olurmuş. Büyüyü yapacak olan, yaptırandan bunu isteyebilir, öldürülen serçenin ayaklan orta büküm yerinden (dizlerinden) kesilip alınır. Ayaklann pençeleri üs-tüste gelecek durumda birbiri üzerine konur. Ayaklar (her ayağın pençelerinden) ikişer ikişer bağlanır, bu işte de ipek iplik kullanılır. Pençelerinden birbirine bağlanan iki ayak kızla erîçeğin adlan söylenerek bir muşambaya sanlır, bin bir «lahavle» söylenip kızın evine doğru üfürülür. Muşamba üç gün sonra, geceleyin, kızın damına atılır.

Muşamba kızın damına atıldıktan sonra, erkeğin adı yazılı bir kâğıt, kızın su aldığı çeşmede iyioe ezilir, yazı silinip suya karışır. Kızın o sudan alması gerek. Bunu sağlamak için de, akmayan, su hâzinesi olan çeşmelerden yararlanılır. Böyle bir olanak yoksa güvenilir biri aracılığı ile erkeğin adının yazılıp suda yıkandığı kâğıttan akan boyalı su gizlice kızın içeceği suya (güğüme, testiye) dökülür. Suyun, azda olsa, boyanacağı düşünülerek saydam kapla bu deneme yapılmaz (sürahi, şişe gibi) d a ev: çok bakır, teneke, toprak, ağaç kaplardan yararlanılır.

Kız suyu içtikten üç gün sonra, kenisinde erkeğe  karşı bir eğilim, gövdesinde bir sıcaklık, bir sevişme isteği duyarmış. Muskanın damda bulunması da gerekli. Erkek bu süre içinde kıza yaklaşır, onunla anlaşır, ancak sevişme olmaz. Sevişme olur, sonra evlenme yoluna gidilir de, kız o sevişmeden gebe kalırsa doğacak çocuk kuş gibi cılız ya da kuşbeyinli (anlayışsız) olurmuş.

Bu büyüyü yapan hocanın, suçsuz bir kuşun canını almada neden olması, «günaha girmesi» yüzünden üç gün, yedi aç insanı doyurması, bir yoksulu giydirmesi, yedi köprüden geçerek birer rikaat namaz kılması gerekirmiş. Bu nedenle, bu büyünün yapımında hocaya epey para verilir, hocanın isteği «gık» demeden yerine getirilir, yoksa büyü teper, yaptıranın yüreği öldürülen kuş gibi kanarmış.

Kaynak: www.ilimalemi.com

Bir önceki yazımız olan Erkek arkadaşımı nasıl kendime bağlarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sizden Gelenler

  • sevdigi kadini kendine asik etme
  • biriyle sevişme büyüsü
  • havas okulu resimle aşk etme com
Dua Paylaş

Etiketler: , ,
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

ask